Je hand als innerlijke gids. Lees meer
Volgens de Amerikaanse Linda Trichter Metcalf is reflecteren op je innerlijke leven heel belangrijk. Ze bedacht een een bijzondere methode: ‘Je eigen gedachten ontvangen.’
Als je gaat luisteren naar wat je denkt, hoor je veel stemmen door elkaar. Met deze oefening laat je de stemmen die vaak op de voorgrond treden even tot stilstand komen.
Bij deze methode is het belangrijk dat je blijft reflecteren. Vraag jezelf af wat je ergens mee bedoelt, daardoor durf je te volgen wat er spontaan in je opkomt. Het is fijn om naast de negatieve mopperende stemmen – die we allemaal wel kennen – ook positieve, krachtige of juist zachte stemmen te horen. Je realiseert je dan dat ál die stemmen in je zitten. En daardoor kun je ook in het dagelijks leven makkelijker kiezen naar welke stem je wilt luisteren.
Je hand als innerlijke gids. Lees meer
Zo word je omringd door liefde. Lees meer
Dat kun je in gedachten doen, maar ook heel praktisch. Lees meer
Ga je door een moeilijk tijd? Lees meer
Maak vandaag de balans op van het afgelopen jaar. Lees meer
De periode tussen kerst en oud en nieuw is de ideale periode om naar binnen te keren. Lees meer